Gitara Takamine GN75CE...

Gitara elektro-akustyczna Takamine, model GN75CE, to główna nagroda dla Laureata Konkursu "Gitarowa Wiosna 2021".
Jej fundatorem jest Takamine Polska!

 

 

 

Na gitarze Takamine GN75CE wykonuję utwór "Dni, których nie znamy" z repertuaru Marka Grechuty. Gdy zobaczyłam na żywo ten instrument po raz pierwszy, nie będę ukrywać, że to na co zwróciłam uwagę, to jej cudowny, wiśniowy kolor. Ktoś powie...
"Kaśka, kolor przecież jest nieistotny". I w pewnym sensie, ma rację...
To oczywiste, że kolor nie ma wpływu na brzmienie i jakość instrumentu! Jednak to właśnie pierwsze wrażenie sprawiło, że na głos powiedziałam: "Jaka piękna"... I nic na to nie poradzę :P.

Gitarę oczywiście trzeba było najpierw nastroić. Już podczas wykonywania tej czynności, słyszałam, że ten instrument ma "to coś". Każdy kto grał przynajmniej na kilku różnych gitarach, wie co mam na myśli. Gitara nastrojona... Gram jeden ze swoich ulubionych akordów... Wygląda tak:

- "Wow, jak to brzmi"... W oględzinach gitary towarzyszył mi Igor Jeleński, którego możecie znać chociażby ze słynnego już serwisu wzmacniaczy lampowych Lampiaki Serwis Leszno. Zagrałam parę akordów, melodii, gitarowych riffów... I co? Brzmienie Takamine GN75CE bardzo pozytywnie nas zaskoczyło...

Grając na tym modelu Takamine, czuje się w jego brzmieniu pewną głębię. Ma dużo "dołu" i przepiękny "środek". Jest to gitara, której barwę określiłabym, jako "ciemną" o dużej ilości środka, z bardzo niewielkim akcentem brzmienia "jasnego". Obojętnie, czy gracie akordami, kostką czy techniką fingerstyle - jeśli lubicie takie właśnie brzmienie gitary - to ten model sprawdzi się moim zdaniem fantastycznie.

 

 

Specyfikacja gitary Takamine GN75CE:

  • Kształt: NEX
  • Wierzch: Lity świerk
  • Tył: Klon
  • Boki: Klon
  • Gryf: Klon
  • Podstrunnica: Palisander
  • Elektronika: TP-4TD
  • Wykończenie: Wine Red

 

Pomimo tego, co napisałam powyżej - moim zdaniem nie jest to gitara dla każdego. Niemniej, jest to doskonały instrument w swojej klasie cenowej dla każdego gitarzysty, który jest w pełni świadomy brzmienia tego instrumentu. Jest to także z pewnością gitara, o którą warto powalczyć, biorąc udział w konkursie!

Zasady konkursu:

Prześlij link do nagrania wideo ze swoją prezentacją wybranego utworu konkursowego i weź udział w konkursie!
Do wygrania nagrody i losowanie nagród wśród wszystkich uczestników konkursu!
Zapraszam wspólnej nauki, zabawy i życzę powodzenia!

 Sponsorzy konkursu "Gitarowa Wiosna 2021":

 

 

 

Kontakt

e-mail:  biuro@lubiegitare.pl

telefon: 502-602-591