Wzmacniacz FuTube Little Troublemaker jest gotowy! Po złożeniu wszystkich jego elementów w całość przyszła pora na sprawdzenie, "jak to gra". Zdecydowanie najprzyjemniejszy etap konstrukcji wzmacniacza...

Aby na spokojnie przetestować brzmienie piecyka, udaliśmy się z Lampiaki Serwis Leszno do sali, w której na co dzień prowadzę zajęcia gitarowe.
Wzmacniacz podłączyliśmy do paczki 4x10 Eminence Ragin Cajum (przy okazji również hand made by Lampiaki Serwis Leszno).

Aby sprawdzić, poznać i usłyszeć prawdziwe brzmienie FTLT (FuTube Little Troublemaker), do testu użyliśmy kilku różnych gitar:

  • PRS Custom 22 S2
  • Gibson Standard LP Model 2008
  • Fender American Stratocaster Vintage 62
  • Dusesenberg Starplayer Fullertone
  • Stanford Thinline 35

Na kanale Clean zagrałam na każdej z gitar taką samą progresję akordów i dźwięków. To pozwoliło wyraźnie usłyszeć czyste brzmienie FTLT i jego "kolory", w zależności od podpiętej gitary. Natomiast różne rockowe riffy, zaprezentowane przez Igora z "Lampiaków" ukazały, jak wzmacniacz reaguje na artykulację przy włączonym kanale drive.
Do nagrania użyliśmy kamerki Zoom Q2n 4K. Skupiliśmy się przede wszystkim na brzmieniu samego wzmacniacza... dlatego też głos "lektora" jest drugoplanowy, aczkolwiek - nie mniej ważny i ciekawy! Aby go usłyszeć trzeba zwiększyć odrobinę volume...

Nagranie umieściliśmy na profilu YT bez jakichkolwiek przeróbek.

Opis konstrukcji wzmacniacza od strony technicznej jest dostępny na osobnej stronie profilowej fb Lampiaki Serwis Leszno.
Jeśli interesujesz się elektroniką, budową wzmacniaczy lampowych, czy przebiegiem napraw - zdecydowanie warto ją odwiedzić.

 

Kontakt

e-mail:  biuro@lubiegitare.pl

telefon: 502-602-591