Gitarowa Wiosna 2021

Ogłoszenie wyników konkursu!

Wraz z początkiem maja 2021 ogłosiliśmy pierwszy konkurs gitarowy, zorganizowany przy współpracy m.in. z Takamine Polska - fundatora nagrody głównej dla Laureata!

W konkursie wzięło udział 47 gitarzystów. Rozpiętość wiekowa osób, które podjęły się gitarowego wyzwania okazała się dość spora. Do konkursu przystąpili zarówno bardzo młodzi gitarzyści, jak i ci o wiele starsi :). Spośród trzech utworów do wyboru, najwięcej osób (ponad połowa uczestników konkursu) zdecydowało się wykonać utwór z repertuaru Marka Grechuty: "Dni, których nie znamy".

 

 

Wśród uczestników konkursu było wiele osób uczących się gry samodzielnie. Z pomocą nauczyciela, najczęściej przygotowali swoje prezentacje najmłodsi pasjonaci gitary.

 Po 31 maja...

Jury w składzie:
 • Krzysztof Klejnowski (przedstawiciel Takamine Polska)
 • Aleksander Maliszewski (muzyk, dyrygent, aranżer, kompozytor)
 • Piotr Restecki (jeden z czołowych przedstawicieli nurtu fingerstyle w Polsce)

podjęło się niezwykle trudnego zadania - oceny wszystkich nagrań pod kątem umiejętności wykonawczych uzależnionych od wieku i muzycznego doświadczenia uczestników, wrażliwości muzycznej, pomysłu na aranżację, czy też wyboru utworu.  Każdy z Jurorów, biorąc pod uwagę wszystkie wytyczne,  przyznawał ocenę punktową od zera do dziesięciu... W ten sposób, na podstawie największej ilości uzyskanych punktów... wyłoniono Laureatów Konkursu Gitarowa Wiosna 2021.

W pierwszej piątce, z najwyższą punktacją, znaleźli się następujący uczestnicy konkursu:

Po podliczeniu wszystkich punktów, Laureatem Nagrody Wyróżnienia został:

 • Maciej Krystkowiak.
  Laureat Nagrody Wyróżnienia w konkursie otrzymuje nagrodę, ufundowaną przez serwis wzmacniaczy lampowych.
  Jest nią wysokiej klasy metronom marki Wittner.

Laureatem Konkursu Gitarowa Wiosna 2021 i jednocześnie Laureatem Nagrody Głównej,
ufundowanej przez Takamine Polska został:

 • Wojciech Frąckowiak.
  Laureat Nagrody Głównej otrzymuje również nagrodę w postaci sztywnego futerału,
  ufundowanego przez szkołę Kamerton z Leszna Wielkopolskiego.

GRATULUJEMY!

Przed ogłoszeniem powyższych wyników, w sklepie muzycznym Promo Music z Leszna Wielkopolskiego, przeprowadziliśmy losowanie wśród wszystkich uczestników konkursu, dając w ten sposób każdemu uczestnikowi szansę na otrzymanie pamiątkowej Nagrody Uczestnictwa w konkursie, ufundowanej przez Promo Music.
Z uwagi na przepisy dotyczące danych osobowych - każdy uczestnik konkursu, na dzień przed losowaniem otrzymał na e-mail osobny numer (od 1 do 47).
Losując Nagrody Uczestnictwa wyłoniliśmy pięć osób, podając do wiadomości publicznej jedynie ich imiona (film z losowania udostępniony zostanie na profilu fb LubieGitare.pl).

Nagrody Uczestnictwa w konkursie, wyłonione drogą losowania otrzymują:

 • Martyna Rakoczy z numerem 27
 • Szymon Przybysz z numerem 24
 • Paweł Antoniewicz z numerem 29
 • Mateusz Spychalski z numerem 39
 • Michał Świąder z numerem 44


Każdy z uczestników konkursu może otrzymać parę słów sugestii, podpowiedzi i wskazówek, co do wykonania utworu oraz dalszego rozwoju muzycznego od jednego z Jurorów, a także zadać pytania dotyczące swojej prezentacji.
W tym celu wystarczy się skontaktować, pisząc na adres e-mailowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom Konkursu! Już niedługo kolejne wyzwanie gitarowe, do którego już teraz serdecznie zapraszamy!

Na zakończenie ogłoszenia wyników, parę słów od Aleksandra Maliszewskiego, przewodniczącego JURY:

Witam serdecznie,

Dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy przesłali do oceny swoje nagrania na internetowy konkurs  „Gitarowa Wiosna 2021”.
Jako juror, zaproszony do oceniania Waszych prac, przez Katarzynę Maliszewską, skrupulatnie wysłuchałem wszystkich 47 uczestników konkursu.
Gitara to piękny instrument, z którym warto się zaprzyjaźnić i zanurzać się w jego dźwiękach.
U wielu z Was widać i słychać że Gitara jest Waszą pasją... i niech tak dalej pozostanie.
Oczywiście tak, jak w każdym konkursie, są wykonania, bardzo dobre, dobre i takie, które pozostawiają jeszcze wiele do życzenia.

Mam taką muzyczną uwagę do Was wszystkich, aby w przyszłości,  przed nagraniem swojej kolejnej propozycji, nastroić gitarę... czasami jest tak że opracowanie i zagranie danego utworu jest fajne, ale jeśli gitara nie jest odpowiednio nastrojona, to zawsze pozostawi nie najlepsze wrażenie.

Poza tym starać się aby utwór od początku do końca był poprawie wykonany... mile widziana jest własna, odrębna interpretacja...
własne pomysły wykonawcze... muzyczny feeling...


Życzę Wam Wszystkim wyjątkowych, wspaniałych wykonań, związanych z Muzyką, przez duże „M”.


Z wyrazami szacunku
Aleksander Maliszewski
Katarzyna Maliszewska

Kontakt

e-mail:  biuro@lubiegitare.pl

telefon: 502-602-591