Gitarowa Wiosna 2021 - Konkurs

Gitarowa Wiosna 2021...

Wraz z początkiem maja 2021 ogłosiliśmy pierwszy konkurs gitarowy, zorganizowany przy współpracy m.in. z Takamine Polska - fundatora nagrody głównej dla Laureata!

W konkursie wzięło udział 47 gitarzystów. Rozpiętość wiekowa osób, które podjęły się gitarowego wyzwania okazała się dość spora. Do konkursu przystąpili zarówno bardzo młodzi gitarzyści, jak i ci o wiele starsi :).
Spośród trzech utworów do wyboru, najwięcej osób (ponad połowa uczestników konkursu) zdecydowało się wykonać utwór z repertuaru Marka Grechuty: "Dni, których nie znamy". Wśród uczestników konkursu było wiele osób uczących się gry samodzielnie. Z pomocą nauczyciela, najczęściej przygotowali swoje prezentacje najmłodsi pasjonaci gitary.

 

Po 31 maja...

Jury w składzie:
 • Krzysztof Klejnowski (przedstawiciel Takamine Polska)
 • Aleksander Maliszewski (muzyk, dyrygent, aranżer, kompozytor)
 • Piotr Restecki (jeden z czołowych przedstawicieli nurtu fingerstyle w Polsce)

podejmuje się niezwykle trudnego zadania - oceny wszystkich nagrań pod kątem umiejętności wykonawczych uzależnionych od wieku i muzycznego doświadczenia uczestników, wrażliwości muzycznej, pomysłu na aranżację, czy też wyboru utworu. Ponadto, każdy z uczestników konkursu otrzymuje parę słów sugestii, podpowiedzi i wskazówek, co do wykonania utworu oraz dalszego rozwoju muzycznego.

Zadaniem członków JURY jest wyłonienie Laureata Nagrody Głównej oraz Laureata Wyróżnienia:

 • Nagrodą główną jest gitara Takamine GN75CE, ufundowana przez Takamine Polska.
  Laureat Nagrody Głównej otrzymuje również nagrodę w postaci sztywnego futerału, ufundowanego przez szkołę Kamerton z Leszna Wielkopolskiego.
 • Laureat Nagrody Wyróżnienia w konkursie otrzymuje nagrodę, ufundowaną przez serwis wzmacniaczy lampowych. Jest nią wysokiej klasy metronom.

Werdykt JURY, zgodnie z regulaminem, ogłaszamy po losowaniu nagród dodatkowych wśród wszystkich uczestników konkursu.
Losowanie to odbywa się w sklepie muzycznym Promo Music z Leszna Wielkopolskiego.

Założenia konkursu:
 • popularyzacja twórczości polskich wykonawców;
 • motywacja do samodzielnej pracy z instrumentem poprzez tworzenie własnych pomysłów na zagranie wybranego utworu techniką fingerstyle;
 • wspólna nauka, dotycząca umiejętności korzystania z podstawowych zagadnień muzycznych w praktyce;
 • umożliwienie uczestnictwa w konkursie każdemu, kto ukończył 10 lat (brak innych ograniczeń);
 • tworzenie własnych aranżacji gitarowych na podstawie słuchania oryginalnych wykonań oraz propozycji gotowych rozwiązań dostępnych m.in. na serwisie LubieGitare.pl;
 • umożliwienie uczestnikom konfrontacji  własnych prezentacji muzycznych i umiejętności z oceną JURY, którego cenne uwagi i spostrzeżenia mogą być niezastąpioną wskazówką w dalszym rozwoju gitarowej pasji.

Link do strony z nagraniami konkursowymi wszystkich uczestników konkursu

 

 

Kontakt

e-mail:  biuro@lubiegitare.pl

telefon: 502-602-591